EYYÜBİYE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN SAHUR VAKTİ DENETİM
Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde, tatlı, şekerleme imalathaneler, ekmek fırınlarını denetimden geçiyor. Denetim sırasında kurallara uymayan iş yeri sahibine önce uyarı cezası, hata yeniden tekrarlanmışsa cezai işlem uygulanıyor.

Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen işyerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulundu.


Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını amaçladıklarını belirtti.

 

Zabıta ekipleri “Ramazanın vazgeçilmezlerinden Ramazan pidesi ve ekmeğin gramaj tespiti, çalışanların kılık kıyafeti ve mekânın temizliği gibi konularda titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Yaptığımız kontrollerde uyarılan konularda hata tekrarlanıyorsa cezai işlem uyguluyoruz. Dedi.


Ekleme Tarihi: 09.06.2017
Eyyübiye Belediyesi Twitter'da

Eyyübiye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü | Copyright © 2014-2017