Haberler
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve bu yıl 2’inci yapılan ‘Eyyüp Peygamber Sabır Günleri’ etkinliği, büyük bir coşkuyla başladı.
Eyyübiye Belediyesi ve Hayat Vakfı işbirliği ile Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ‘’Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı’’ seminerine çok sayıda vatandaş ve gençler katıldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Gaziantep’te yapılan UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı’nın 3. Olağan kongresinde ‘Kültür Komitesi’ başkanı seçildi.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez ve kırsal mahallelerde, vatandaşların yaz aylarını rahat ortamda geçirmelerini sağlamak adına ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde ‘ Tertemiz Eyyübiye’ söylemini hayata geçirmek için hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan parklarda, vatandaşların daha rahat vakit geçirmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin rutin mahalle gezileri kapsamındaki son durağı TOKİ Mahallesi oldu. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Başkan Ekinci semt pazarına katkılarından dolayı esnaftan plaket aldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği yönetimiyle bir araya gelip kendisine iletilen talepleri dinledi. Başkan Ekinci’nin taleplerin çözümü noktasındaki anlık girişimleri, dernek yöneticileri tarafından takdir gördü.
Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin yol ağını genişletmek adına gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.
Eyyübiye Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kırsal mahallelerde köy içi stabilize yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin son durağı Güzelkuyu Mahallesi oldu.
Eyyübiye Belediyesi Nisan Ayı olağan oturumları 3 gün sürdü ve gerçekleşen oturumlarda süresi tamamlanan başkan vekilliği seçimleri yapıldı ve meclis başkan vekilliğine AK Parti grubunda olan meclis üyesi Handan Karataş seçildi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye ilçesinin yeni yaşam alanı olarak lanse edilen ve 1. Etap çalışmalarının bitme noktasına geldiği Turkuaz konutları hakkında açıklamalarda bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, geçtiğimiz günlerde Fıstıkçılar ve Şireciler Odası Başkanlığı tarafından kendisine yönelik yapılan ziyarete istinaden iadeyi ziyarette bulunarak, fıstık yönünden Türkiye’nin ortalama yüzde 55’ini karşılayan Şanlıurfa’nın daha iyi tanıtılması için gereken adımları atacaklarını söyledi.
Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Ekinci kırsal mahallelerde yapımı tamamlanan ve açılışa hazır hale getirilen kırsal konaklarda incelemelerde bulundu.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra, ibadethane temizliği ve ilaçlama çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazanıyor.
Eyyübiye Belediyesi’nin girişimleri sonucu hayata geçirilecek olan Organik Ürün Semt Pazarı’nın ilk adımı dün atıldı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin işçi bareti taktığı ve maske ile kaynak yaptığı temel atma töreninde renkli görüntüler yaşandı.
Yıllardır Eyyübiye’nin kanayan yarası olan hayvan ahırlarının şehir dışına taşınması sürecini başlatan Eyyübiye Belediyesi, aldığı tedbirler, özverili ve ciddi çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Tahliye sürecine eşlik eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” vatandaşlarımızın daha sağlıklı koşullarda yaşamalarını hedefliyoruz.” Dedi.
Eyyübiye Belediyesi ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası sona erdi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin ‘şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapılmayacak’ söylemi ilgili birimler tarafından hayata geçiriliyor.
Başkan Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe teşkilatının her ay düzenlemiş olduğu danışma meclisi toplantısına katılarak, Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini ve dünyanın Türkiye’ye olan bakış açısını anlattı
Şanlıurfa’da çöp konteynerlerinde karton toplayan çocuk ile yine çöp toplarken görüntülenen bir çocuğun vatan ve bayrak sevgisinin objektiflere yansıması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çocuklara sahip çıktı.
Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ödüllü yemek yarışması Karaköprü Aquapark’ta devam ediyor.
Belediyemiz tarafından başlatılan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ödüllü yemek yarışması KaraköprüAquapark’tastart aldı. Proğramın açılış törenine katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Şanlıurfa’nın tanıtımının amaçlandığı bu tarz organizasyonların devamı gelecek ”dedi.
Eyyübiye Belediyesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Taşpakon), işbirliği ile 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda aşçılar hünerlerini sergilemeye hazır.
Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Umut Masası, giyim, gıda yardımlarının yanı sıra çocuklara yönelik kütüphane atağıyla takdir topluyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, ‘Yeşil Eyyübiye’ hedefini gerçekleştirmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla çalışmalarına hız veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen taleplere de duyarsız kalmıyor.
Eyyübiye Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı taş oymacılığı kursu çalışmaları Kültür Müdürlüğü’nde devam ederken üniversite öğrencisi genç kızların da bu işe ilgi göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, katıldığı Turgut Özal Meslek Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek, onlara eğitim öğretim yıllarını, yaşamış olduğu zorlukları ve hayatı boyunca aldığı tecrübeleri anlattı.
Başkan Mehmet Ekinci, rutin esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Tarihi mekânlardaki esnafları ziyaret eden Başkan Mehmet Ekinci Gümrük Han’ı esnafıyla da bir araya geldi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23