Haberler
Eyyübiye Belediye Kültür Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları içerisinde faaliyete koyulan Kadın Destek ve Spor Yaşam Merkezleri meyvesini vermeye başladı. Merkezde bulunan kursiyer bayanlar katkılarından dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’nın Berlin kentinde Türk İşadamlarına Şanlıurfa ve Eyyübiye’ye yatırım yapmaları noktasında çağrıda bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, yardım için ziyaret ettiği bir evde, evin çocuğunun çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı kafeste tutulduğunu görünce harekete geçti.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Anneler Günü' etkinliğinde Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin Eşi Ayşe Ekinci, Eyyübiyeli annelerle kucaklaştı. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere yurt dışında bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de telefon bağlantısıyla tüm annelerin Anneler Gününü kutladı.
Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü, YGS sınav sonuçlarına göre barajı geçip yetenek sınavlarına hazırlanacak öğrencilere yönelik ücretsiz kurs kayıtlarına başladı.
Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe sınırları içeresinde yapımı devam parklarda çalışmalarına son sürat devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı bulunan ve hayırsever vatandaşların vermiş oldukları yardımlarla, maddi durumu iyi olmayanlar arasında köprü görevi yapan Umut Masası, vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Gözyaşı Geceleri Tövbekâr” adlı program izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel Eyyübiye Belediyesi Yerel Yönetimler Konağını ziyaret edip Eyyübiye Belediyesi Başkan Vekili M. İlhami Günbeği ile fikir alış, verişinde bulundu.
Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı Spor Birimi tarafından hayata geçirilen kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin salon sporlarına verdiği önem de meyvelerini almaya başladı.
Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçenin yol ağını genişletmek ve vatandaşların daha rahat koşullarda yaşam sürmelerine olanak sağlayacak çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına kamu hizmetinde kullanılmak üzere bilgisayar dağıttı. Bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yeni Eyyübiye’nin oluşumunda muhtarlarla birlikte hareket ettiklerini söyledi.
Eyyübiye Belediyesi tarafından bu yıl 2'inci defa düzenlenen 'Eyyüp Peygamber Sabır Günleri' etkinliğinde Türkiye'de yaşanan sıkıntıların sona ermesi için Türkçe, Arapça ve Kürtçe dua edildi.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final grubu heyecanı Şanlıurfa’da başlıyor. Eyyübiye Belediyesi’nin destekleriyle başlayacak final grubu müsabakaları 3 gün devam edecek. 4 takının mücadele edeceği final grubu müsabakaları öncesi Balıklıgöl’delansman toplantısı düzenlendi.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve bu yıl 2’inci yapılan ‘Eyyüp Peygamber Sabır Günleri’ etkinliği, büyük bir coşkuyla başladı.
Eyyübiye Belediyesi ve Hayat Vakfı işbirliği ile Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ‘’Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı’’ seminerine çok sayıda vatandaş ve gençler katıldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Gaziantep’te yapılan UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı’nın 3. Olağan kongresinde ‘Kültür Komitesi’ başkanı seçildi.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez ve kırsal mahallelerde, vatandaşların yaz aylarını rahat ortamda geçirmelerini sağlamak adına ilaçlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde ‘ Tertemiz Eyyübiye’ söylemini hayata geçirmek için hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan parklarda, vatandaşların daha rahat vakit geçirmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin rutin mahalle gezileri kapsamındaki son durağı TOKİ Mahallesi oldu. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Başkan Ekinci semt pazarına katkılarından dolayı esnaftan plaket aldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği yönetimiyle bir araya gelip kendisine iletilen talepleri dinledi. Başkan Ekinci’nin taleplerin çözümü noktasındaki anlık girişimleri, dernek yöneticileri tarafından takdir gördü.
Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin yol ağını genişletmek adına gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.
Eyyübiye Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kırsal mahallelerde köy içi stabilize yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin son durağı Güzelkuyu Mahallesi oldu.
Eyyübiye Belediyesi Nisan Ayı olağan oturumları 3 gün sürdü ve gerçekleşen oturumlarda süresi tamamlanan başkan vekilliği seçimleri yapıldı ve meclis başkan vekilliğine AK Parti grubunda olan meclis üyesi Handan Karataş seçildi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye ilçesinin yeni yaşam alanı olarak lanse edilen ve 1. Etap çalışmalarının bitme noktasına geldiği Turkuaz konutları hakkında açıklamalarda bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, geçtiğimiz günlerde Fıstıkçılar ve Şireciler Odası Başkanlığı tarafından kendisine yönelik yapılan ziyarete istinaden iadeyi ziyarette bulunarak, fıstık yönünden Türkiye’nin ortalama yüzde 55’ini karşılayan Şanlıurfa’nın daha iyi tanıtılması için gereken adımları atacaklarını söyledi.
Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Ekinci kırsal mahallelerde yapımı tamamlanan ve açılışa hazır hale getirilen kırsal konaklarda incelemelerde bulundu.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra, ibadethane temizliği ve ilaçlama çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazanıyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24