Haberler
Eyyübiye Belediyesi’nin girişimleri sonucu hayata geçirilecek olan Organik Ürün Semt Pazarı’nın ilk adımı dün atıldı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin işçi bareti taktığı ve maske ile kaynak yaptığı temel atma töreninde renkli görüntüler yaşandı.
Yıllardır Eyyübiye’nin kanayan yarası olan hayvan ahırlarının şehir dışına taşınması sürecini başlatan Eyyübiye Belediyesi, aldığı tedbirler, özverili ve ciddi çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanıyor. Tahliye sürecine eşlik eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” vatandaşlarımızın daha sağlıklı koşullarda yaşamalarını hedefliyoruz.” Dedi.
Eyyübiye Belediyesi ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası sona erdi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin ‘şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapılmayacak’ söylemi ilgili birimler tarafından hayata geçiriliyor.
Başkan Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe teşkilatının her ay düzenlemiş olduğu danışma meclisi toplantısına katılarak, Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini ve dünyanın Türkiye’ye olan bakış açısını anlattı
Şanlıurfa’da çöp konteynerlerinde karton toplayan çocuk ile yine çöp toplarken görüntülenen bir çocuğun vatan ve bayrak sevgisinin objektiflere yansıması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çocuklara sahip çıktı.
Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ödüllü yemek yarışması Karaköprü Aquapark’ta devam ediyor.
Belediyemiz tarafından başlatılan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası ödüllü yemek yarışması KaraköprüAquapark’tastart aldı. Proğramın açılış törenine katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Şanlıurfa’nın tanıtımının amaçlandığı bu tarz organizasyonların devamı gelecek ”dedi.
Eyyübiye Belediyesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Taşpakon), işbirliği ile 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda aşçılar hünerlerini sergilemeye hazır.
Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Umut Masası, giyim, gıda yardımlarının yanı sıra çocuklara yönelik kütüphane atağıyla takdir topluyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz, ‘Yeşil Eyyübiye’ hedefini gerçekleştirmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla çalışmalarına hız veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen taleplere de duyarsız kalmıyor.
Eyyübiye Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı taş oymacılığı kursu çalışmaları Kültür Müdürlüğü’nde devam ederken üniversite öğrencisi genç kızların da bu işe ilgi göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, katıldığı Turgut Özal Meslek Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek, onlara eğitim öğretim yıllarını, yaşamış olduğu zorlukları ve hayatı boyunca aldığı tecrübeleri anlattı.
Başkan Mehmet Ekinci, rutin esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Tarihi mekânlardaki esnafları ziyaret eden Başkan Mehmet Ekinci Gümrük Han’ı esnafıyla da bir araya geldi.
Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında çalışmalarına ara vermeyen Eyyübiye Belediyesi, çorba evi uygulamasıyla vatandaşların takdirini topluyor. Her gün yüzlerce kişinin faydalandığı çorba evi için vatandaşlar Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler.
Yeşil bir Eyyübiye sloganıyla yola çıkan ve çalışmalarına ara vermeden devam eden Eyyübiye Belediyesi, ilçede adeta yeşillendirme seferberliği başlattı.
Başkanımız Mehmet Ekinci Şanlıurfa mutfağı ve kültürünün tanıtılması amacıyla düzenleyecekleri ‘Yemek Yarışması’ öncesi lansman toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlara yaklaşan Dünya Orman Günü nedeniyle 10 Bin adet çam fidanı dağıtımı yaptı.
Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri belirlenen program dâhilinde yeni yol açma ve yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan mevsimlik tarım işçilerinin kamu hizmetlerine erişimini sağlayacak projeye öncülük etti.
Merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan çalışmalarına ara vermeden devam eden Eyyübiye Belediyesi, kırsalda yol yapım çalışmalarında yavaş yavaş sona yaklaşıyor.
Başkan Mehmet Ekinci, rutin olarak gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. İlçenin tarihi mekânlarında bulunan birçok çarşıyı gezerek esnafla kucaklaşan Başkan Ekinci,” vatandaş ve esnafla bir araya geldiğim an kendimi mutlu hissettiğim andır.” Dedi.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Umut Masası Eyyübiye’li vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşan ekiplere eşlik eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Köprü vazifesi görüyoruz” dedi.
Eyyübiye Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yapmış olduğu etkinlikte ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ı Eyyübiyeli kadınlarla buluşturdu.
İlçe sınırları içerisindeki başarılı temizlik çalışmalarıyla geçtiğimiz günlerde ‘Çevre Dostu’ ödülünü alan Eyyübiye Belediyesi, temizlik bilinçlendirme çalışmasıyla yine örnek oluşturacak bir projeye imza attı.
Yıllardır Eyyübiye'ninkanayan yarası olan hayvan ahırlarının şehir dışına taşınması sürecini başlatan Eyyübiye Belediyesi, aldığı tedbirler, özverili ve ciddi çalışmalarla vatandaşlar tarafından da takdir topluyor.
Belediyemize bağlı bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ilçenin farklı yerlerinde yardıma muhtaç insanlara ulaşmaya devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci de yardım dağıtımına eşlik ederken, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.
Başkan Mehmet Ekinci bir yandan yaptığı çalışmalarla kamuoyunun takdirini toplamaya devam ederken diğer yandan hayata geçirdiği projeleriyle de ödül üstüne ödül alıyor.
Sağlık İşleri birimimiz tarafından yürütülen Gıda Güvenliği ve Turkuaz İşletme projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Ayrıca deprem haftası nedeniyle vatandaşlara deprem bilinci konusunda broşürler dağıtan ekipler vatandaşın da takdirini topluyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24