Haberler
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kurduğu yeni tesis ve aldığı araçlarla filosunu güçlendiriyor. Kurulan yeni tesiste incelemelerde bulunan başkan Mehmet Ekinci, “Yaptığımız ve yapacağımız tüm yatırımlar daha da yaşanılabilir bir Eyyübiye için” dedi
Türkiye Ampute Futbol 1. Ligi ekiplerinden Eyyübiye Belediyesi Ampute Futbol Takımı, kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımını 1-0 yendi.
Bir yandan yeni ve yaşanılabilir bir Eyyübiye için alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam eden Eyyübiye Belediyesi, diğer yandan çocuklar, gençler ve yetişkinler için de kültürel ve sportif faaliyet atağına geçti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, bu sabah erken saatlerde mesaisine başlayarak, gerek ilçenin gerekse de şehrin nabzının attığı ve halk arasında aşağı çarşı olarak tabir edilen tarihi çarşı pazarları gezip, 1 Kasım genel seçimlerinde vermiş oldukları desteklerden dolayı esnafa teşekkürlerini iletti.
Başkanımız Mehmet Ekinci ve eşleri Ayşe Ekinci, bugün sabah erken saatlerde ikamet ettikleri mahallede sandık başına giderek oylarını kullandılar.
Başkanımız Mehmet Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Eyyübiye İlçesi merkez mahallesi olan olan Mance Mahallesi’nde bugün bir ilk yaşandı. Eyyübiye Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılacak olan çok amaçlı salon projesinde, duyarlı vatandaş kendi tapulu arsasını gençler için belediyeye hibe etti.
Eyyübiye Belediyesi tarafından dün 1.’si düzenlenen ve her yıl yapılması planlanan 1. Kent ve Gençlik Çalıştayı programına ilgi yoğun oldu. Şanlıurfa’nın her kesiminden katılımın olduğu Çalıştay’da gençlere yönelik önemli konuşmalar yapıldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, aynı aşirete mensup iki aile arasında yaşanan kan davasını barışla sonuçlandırdı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün akşam katılmış olduğu Eyüp Nebi Mahallesindeki bir ev toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olarak hizmetlerin daha iyisini yapmaya devam edeceğiz dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 1 Kasım genel seçimler öncesi AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilatı ile birlikte esnaf gezisine çıkarak destek ve dua talebinde bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlükleri tarafından yürütülmekte olan köy içi parke taşı döşeme ve stabilize yol çalışmalarını yerinde görme adına gezilerini sürdürürken, önceki gün kırsal mahallelerde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Viranşehir, Harran, Akçakale ve özellikle Eyyübiye ilçesinin kırsal mahallelerine büyük bir avantaj sağlayan çevre yolunu inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘2002 yılı öncesinde bu yollar şehirlerarasında yoktu. Ama şuan da geldiğimiz noktada, köyler arasında otoban tarzı yollar var’ dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kırsal mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde görme adına sürdürdüğü gezi kapsamında, günün son durağı Yardımcı mahallesi oldu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün Tektek Dağları bölgesindeki kırsal mahallelerde yapılan köy içi yolların denetimini yaptı. Burada mahalle halkıyla bir araya gelen Başkan Ekinci, ‘Amacımız, insanlarımızın hizmete erişimini hızlandırmak, ertelememek...
Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması ile birlikte okul kantinlerini denetleyerek öğrencilerin hijyen ve sağlıklarını tehdit eden unsurlarının önüne geçmek için kantinleri denetledi.
Eyyübiye ilçe sınırlarında bulunan okullarda, yeni sezon öncesi, Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte daha hijyenin bir ortamın oluşması için belediye ekipleri kollar sıvadı.
Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe, Akşemsettin ve Direkli Mahallesi’nde Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile birlikte esnaf ziyaretine katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, 1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçim öncesi destek istedi.
Başkanımız MEHMET EKİNCİ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörünün hakim olması temennisinde bulunan Başkan Ekinci, İslam coğrafyasının mübarek kurban bayramını kutladı.
Başkanımız Mehmet Ekinci yaklaşan kış ayları öncesi çalışmalarına hız veren Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kilitli beton parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.
Başkan Mehmet Ekinci rutin mahalle gezileri kapsamında vatandaşlardan gelen park talebine anında çözüm buldu. Akşemsettin Mahallesindeki park talebi için anında çözüm üreten Başkan Ekinci,’’ Vatandaşlarımızın taleplerini anında yerine getirmeye çalışıyoruz’’ dedi.
Belediyemiz yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlayıp vatandaşlara en hijyenik ortamı sunmayı amaçlıyor.
Başkanımız Mehmet Ekinci, yeni yaşam alanı olarak belirledikleri Turkuaz Eyyübiye konutlarındaki çalışmaları yerinde görerek, ‘Halkımıza güzel bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz’ dedi.
Yaklaşan kış ayları öncesi çalışmalarına hız veren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Başkan Ekinci’nin ‘Kış aylarında çamurlu yol kalmayacak ‘ talimatını seri bir şekilde yerine getiriyor.
Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Akşemsettin Mahallesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, çalışmaların hız kazanması talimatını verdi.
Başkanımız Mehmet Ekinci Show Turk Kanalında yayınlanan "EKO SHOW" programında sevdasını(Eyyübiye ve Şanlıurfa'yı) anlattı.
Şanlıurfa'da 4 aylık kira parasını ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından evden çıkarılan 7 kişilik Bozkurt ailesine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci yardım elini uzattı.
Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kırsal ve merkez mahallelerde yol yapım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.
AK Parti Eyyübiye İlçe teşkilatı tarafından organize edilen ve bugün Eyyüp Peygamber Makamında ‘Ülkemizin Huzuru, Barışı ve Selameti için Dua'da Buluşuyoruz’ programında gözyaşları sel olup attı.
Bu yıl 2.'sini düzenlediğimiz Geleneksel Eyyübiye Kur'an Kursu Bilgi Yarışması Ödül Töreni'ne binlerce öğrenci katıldı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23