Haberler
Başkan Mehmet Ekinci, GAP Gıda İhtisas Yapı Kooperatif Başkanı Kureyşi Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında esnafın taleplerini de dinleyen Başkan Ekinci,” Esnafımızın taleplerini en kısa sürede yerine getireceğiz.” Dedi.
Başkan Mehmet Ekinci, kayıt dışı işletmelerle mücadele için Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve yönetimiyle bir araya geldi.
Başkan Mehmet Ekinci, Akçakale yolu üzerinde bulunan temizlik şantiyesini ziyaret edip yeni alınan araçlar hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Başkan Mehmet Ekinci, 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında Ampute futbol takımıyla birlikte Şanlıurfa spor tesislerini ziyaret etti.
Belediyemiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farklı bir etkinliğe imza atarak engelliler arası çiğ köfte yarışması düzenledi.
Eyyübiye Belediyesi, birçok gelişmiş ülkede hızla yaygınlaşan ve doğaya zarar gelmemesi konusunda sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilirlik anlamında, Çorlu Ambalaj Toplama ve Ayırma Tesisini ilçeye kazandırarak yeni bir projeye daha imza atıyor.
Belediyemizin “Turkuaz Bayrak” uygulamasıyla, halka sağlıklı ve kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendirmesi amacına ulaşıyor. Bu bayrağa sahip olmak için başvuruda bulunan işletmeler, bu bayrağın tüm gereklerini yerine getirerek, hizmette kaliteyi sağlıyorlar.
UCLG Dünya Teşkilatı’nın 8 bölge teşkilatından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman, Başkanvekilimiz M. İlhami Günbeği'yi makamında ziyaret ederek üyelik beraatını takdim etti.
Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Tarihi Balıklıgöl platosunda hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Başkan Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla rutin olarak devam eden temizlik çalışması ziyaretçilerin de takdirini kazandı.
Başkan Mehmet Ekinci, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle özel bir mekânda çok sayıda öğretmeni akşam yemeğinde ağırladı. Güvenlik görevlisi Serdal Toprak’ın hain bir saldırı sonrası şehit olması nedeniyle müzikal etkinlikleri iptal eden Başkan Ekinci gecede öğretmenlerle yakından ilgilendi.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz,Topdağı mahallesinde yalnız yaşayan Zeliha nineye, Başkan Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla sahip çıkarak yardım elini uzattı.
İlk’lerin Belediyesi Eyyübiye’nin hizmeti engelli ve yaşlıları mutlu ediyor.
Şanlıurfa'da bulunan ve daha önceleri yaşam alanı olarak kullanılırken günümüzde hayvan barınağı haline gelen mağaralar Belediyemizin projelendirmesiyle turizme kazandırılıyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, tam donanımlı son model araçlarıyla ‘Tertemiz Eyyübiye’ için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.
Rehabilitasyon Köyü ve 30 semte spor salonu açılacak
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kurduğu yeni tesis ve aldığı araçlarla filosunu güçlendiriyor. Kurulan yeni tesiste incelemelerde bulunan başkan Mehmet Ekinci, “Yaptığımız ve yapacağımız tüm yatırımlar daha da yaşanılabilir bir Eyyübiye için” dedi
Türkiye Ampute Futbol 1. Ligi ekiplerinden Eyyübiye Belediyesi Ampute Futbol Takımı, kendi saha ve seyircisi önünde Başakşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımını 1-0 yendi.
Bir yandan yeni ve yaşanılabilir bir Eyyübiye için alt ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam eden Eyyübiye Belediyesi, diğer yandan çocuklar, gençler ve yetişkinler için de kültürel ve sportif faaliyet atağına geçti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, bu sabah erken saatlerde mesaisine başlayarak, gerek ilçenin gerekse de şehrin nabzının attığı ve halk arasında aşağı çarşı olarak tabir edilen tarihi çarşı pazarları gezip, 1 Kasım genel seçimlerinde vermiş oldukları desteklerden dolayı esnafa teşekkürlerini iletti.
Başkanımız Mehmet Ekinci ve eşleri Ayşe Ekinci, bugün sabah erken saatlerde ikamet ettikleri mahallede sandık başına giderek oylarını kullandılar.
Başkanımız Mehmet Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Eyyübiye İlçesi merkez mahallesi olan olan Mance Mahallesi’nde bugün bir ilk yaşandı. Eyyübiye Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılacak olan çok amaçlı salon projesinde, duyarlı vatandaş kendi tapulu arsasını gençler için belediyeye hibe etti.
Eyyübiye Belediyesi tarafından dün 1.’si düzenlenen ve her yıl yapılması planlanan 1. Kent ve Gençlik Çalıştayı programına ilgi yoğun oldu. Şanlıurfa’nın her kesiminden katılımın olduğu Çalıştay’da gençlere yönelik önemli konuşmalar yapıldı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, aynı aşirete mensup iki aile arasında yaşanan kan davasını barışla sonuçlandırdı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün akşam katılmış olduğu Eyüp Nebi Mahallesindeki bir ev toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olarak hizmetlerin daha iyisini yapmaya devam edeceğiz dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 1 Kasım genel seçimler öncesi AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilatı ile birlikte esnaf gezisine çıkarak destek ve dua talebinde bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlükleri tarafından yürütülmekte olan köy içi parke taşı döşeme ve stabilize yol çalışmalarını yerinde görme adına gezilerini sürdürürken, önceki gün kırsal mahallelerde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Viranşehir, Harran, Akçakale ve özellikle Eyyübiye ilçesinin kırsal mahallelerine büyük bir avantaj sağlayan çevre yolunu inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘2002 yılı öncesinde bu yollar şehirlerarasında yoktu. Ama şuan da geldiğimiz noktada, köyler arasında otoban tarzı yollar var’ dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kırsal mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde görme adına sürdürdüğü gezi kapsamında, günün son durağı Yardımcı mahallesi oldu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün Tektek Dağları bölgesindeki kırsal mahallelerde yapılan köy içi yolların denetimini yaptı. Burada mahalle halkıyla bir araya gelen Başkan Ekinci, ‘Amacımız, insanlarımızın hizmete erişimini hızlandırmak, ertelememek...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24