Haberler
Ramazan Ayının gelmesi ve sıcakların artması nedeniyle Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler çalışmalarını iftardan sonra sürdürüyor.
Belediyemiz tarafından düzenlenen Ramazan etkinleri tüm hızıyla devam ediyor. Ramazan ayının 5’inci gününde Kültür Müdürlüğümüzün düzenlediği etkinliklere yüzlerce vatandaş katıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci ve eşi Ayşe Ekinci, Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen dar gelirli ailelere gıda yardımında bulundu.
İnanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan ve "Peygamberler Şehri" olarak anılan Şanlıurfa'da Ramazan Ayı, Belediyemiz'in yapmış olduğu etkinliklerle bir başka güzel yaşatılıyor.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof.Dr.Mazhar Bağlı,bugün Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’yi makamında ziyaret etti.
İnanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan ve "Peygamberler Şehri" olarak anılan Şanlıurfa'da Ramazan Ayı Belediyemiz'in yapacağı etkinliklerle bir başka güzel yaşanacak.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve 3 gece süren etkinlikler kapsamında, Şanlıurfalılara keyifli anlar yaşatıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, dün Belediye ekipleriyle birlikte Akçakale Sınır kapısına giderek burada Türkiye topraklarına geçiş yapan Suriyelileri karşıladı. Binlerce kişinin akın ettiği sınırda, Belediyemize bağlı ekipler tarafından Suriyeli misafirlere 10 bin su, 10 bin sandviç dağıtıldı.
Belediyemiz öğrencilerin karne heyecanı yaşadığı okulların son gününde başarılı ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere tablet hediye etti.
Belediyemiz, ilçeye bağlı mahallelerde bulunan ibadethanelerde temizlik seferberliğini sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan “Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi” Başkan Ekinci'nin talimatıyla diğer ilçelerden taleplere de duyarsız kalmıyor.
Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler seçim sonrası dur durak demeden çalışmalarına devam ediyor.
Başkanımız Mehmet Ekinci, sabahın erken saatlerinden itibaren merkez ve kırsal mahallelerin okullarında oyların kullanıldığı sandıkları ziyaret edip burada görev yapanlara başarılar diledi. Başkan Ekinci, ‘sonuçlar ne olursa olsun, sağ duyu hakim olsun.’ dedi.
Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Başkanımız Mehmet Ekinci, Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde bulunan Merkez ve Kırsal Mahalle Muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya geldiler.
Başkanımız Mehmet Ekinci'nin talimatlarıyla mağaralar bölgesinde başlatılan temizlik çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Mağaralar bölgesinde ikamet eden vatandaşlar, kötü koku ve haşerelerden korunmak için başlatılan temizlik çalışmalarından dolayı Başkan Ekinci'ye teşekkür ettiler.
Başkanımız Mehmet Ekinci tarafından organize edilen ve binlerce kişinin katıldığı istişare toplantısı dolu dolu geçti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı istişare toplantısında Eyyübiye Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetler konuşuldu.
Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan Kırk Mağara Mahallesi’nde bugün yılsonu etkinliği düzenlendi. Kırsal Mahalle okulunda gerçekleşen yılsonu etkinliklerine katılan Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘okullarımızından gelen talepleri karşılamaya devam edeceğiz’ sözünü verdi.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerdeki yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Horoz Mahallesinde devam eden stabilize yol yapım çalışmalarını inceleyen Başkanımız Mehmet Ekinci," vatandaşlarımızı yazın tozdan, kışın çamurdan kurtarmanın uğraşı içindeyiz." dedi.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı tekstil ve pamuk fabrikalarını ziyaret ederek, öğlen yemeğinde işçilerle bir araya geldi.
Başkanımız Mehmet Ekinci'nin rutin olarak sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin son durağı; Ayakkabıcılar, Terziciler, Manifaturacılar ve Kazancılar Pazarı esnafı oldu.
Moderatörlüğünün Ahmet Kösenin yaptığı ve yaklaşık olarak 40 dakika süren programda Belediyemizin çalışmaları anlatıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan Büyük otluca Mahallesinde yapımı devam eden taziye evini ziyaret etti. 'Her Mahalleye Taziye Evi' uygulamalarının devam ettiğini belirten Başkan Ekinci, "Gerek sıfırdan olsun gerekse de yapımı devam eden taziye evlerini bir bir hizmete sunmaya başlıyoruz." dedi.
Başkanımız Mehmet Ekinci, sabahın erken saatlerinde gittiği Tek Tek Dağları bölgesindeki kırsal mahalle gezisinde, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Belediyemiz, Eyyübiye İlçesine bağlı Payamlı bölgesindeki, Çalışkanlar, Keberli, Kızılkuyu, Dernek, Orta Hamedan, Yol bilen, Yanık çukur ve Güzel Kuyu mahallelerinde çalışmalarına devam ediyor. Kırsal alanda devam eden çalışmaları incelemek ve bölge muhtarları ile vatandaşlardan gelen talepleri yerinde dinlemek üzere kırsala giden Başkanımız Mehmet Ekinci, çalışmaların hız kazanması için ilgili birimlere talimat verdi.
Yaklaşan genel seçimler öncesi AK Parti adına seçim çalışmalarına destek veren Başkanımız Mehmet Ekinci’nin Eşleri Ayşe Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin Eşleri Özlem Nebati ve AK Parti Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuba Pişkin ile birlikte destek turuna çıktı.
Mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Belediyemiz tarafından ıslah ediliyor. Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız Mehmet Ekinci bölge insanına bir de park müjdesi verdi.
Belediyemiz tarafından yapılan çalışmaları yerinde görme adına hafta sonu kırsal mahallelere çıkarma yapan Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘kırsal mahallerden gelen insani talepleri karşılamak için de hiçbir şeyden kaçınmayacağız’ dedi.
Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Eyyubiye Belediyesine 300 bin TL’lik ilaç yardımı yapıldı.
Belediyemiz, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte kırsal mahallelerde başlatmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ederken, Güzelkuyu Mahallesi’nde ise hummalı bir çalışma başlatıldı.
Belediyemiz, ilçeye hizmet verme noktasında çalışmalarına aralıksız devam ederken, personellerin ve birim amirlerinin stres atma adına başlattıkları futbol turnuvası büyük bir heyecanla i başladı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23