Haberler
Başkanımız Mehmet Ekinci tarafından organize edilen ve binlerce kişinin katıldığı istişare toplantısı dolu dolu geçti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı istişare toplantısında Eyyübiye Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetler konuşuldu.
Eyyübiye ilçesi sınırlarında bulunan Kırk Mağara Mahallesi’nde bugün yılsonu etkinliği düzenlendi. Kırsal Mahalle okulunda gerçekleşen yılsonu etkinliklerine katılan Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘okullarımızından gelen talepleri karşılamaya devam edeceğiz’ sözünü verdi.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerdeki yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Horoz Mahallesinde devam eden stabilize yol yapım çalışmalarını inceleyen Başkanımız Mehmet Ekinci," vatandaşlarımızı yazın tozdan, kışın çamurdan kurtarmanın uğraşı içindeyiz." dedi.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı tekstil ve pamuk fabrikalarını ziyaret ederek, öğlen yemeğinde işçilerle bir araya geldi.
Başkanımız Mehmet Ekinci'nin rutin olarak sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin son durağı; Ayakkabıcılar, Terziciler, Manifaturacılar ve Kazancılar Pazarı esnafı oldu.
Moderatörlüğünün Ahmet Kösenin yaptığı ve yaklaşık olarak 40 dakika süren programda Belediyemizin çalışmaları anlatıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan Büyük otluca Mahallesinde yapımı devam eden taziye evini ziyaret etti. 'Her Mahalleye Taziye Evi' uygulamalarının devam ettiğini belirten Başkan Ekinci, "Gerek sıfırdan olsun gerekse de yapımı devam eden taziye evlerini bir bir hizmete sunmaya başlıyoruz." dedi.
Başkanımız Mehmet Ekinci, sabahın erken saatlerinde gittiği Tek Tek Dağları bölgesindeki kırsal mahalle gezisinde, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Belediyemiz, Eyyübiye İlçesine bağlı Payamlı bölgesindeki, Çalışkanlar, Keberli, Kızılkuyu, Dernek, Orta Hamedan, Yol bilen, Yanık çukur ve Güzel Kuyu mahallelerinde çalışmalarına devam ediyor. Kırsal alanda devam eden çalışmaları incelemek ve bölge muhtarları ile vatandaşlardan gelen talepleri yerinde dinlemek üzere kırsala giden Başkanımız Mehmet Ekinci, çalışmaların hız kazanması için ilgili birimlere talimat verdi.
Yaklaşan genel seçimler öncesi AK Parti adına seçim çalışmalarına destek veren Başkanımız Mehmet Ekinci’nin Eşleri Ayşe Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin Eşleri Özlem Nebati ve AK Parti Eyyübiye İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuba Pişkin ile birlikte destek turuna çıktı.
Mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Belediyemiz tarafından ıslah ediliyor. Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Başkanımız Mehmet Ekinci bölge insanına bir de park müjdesi verdi.
Belediyemiz tarafından yapılan çalışmaları yerinde görme adına hafta sonu kırsal mahallelere çıkarma yapan Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘kırsal mahallerden gelen insani talepleri karşılamak için de hiçbir şeyden kaçınmayacağız’ dedi.
Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Eyyubiye Belediyesine 300 bin TL’lik ilaç yardımı yapıldı.
Belediyemiz, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte kırsal mahallelerde başlatmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ederken, Güzelkuyu Mahallesi’nde ise hummalı bir çalışma başlatıldı.
Belediyemiz, ilçeye hizmet verme noktasında çalışmalarına aralıksız devam ederken, personellerin ve birim amirlerinin stres atma adına başlattıkları futbol turnuvası büyük bir heyecanla i başladı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, önceki gün katılmış olduğu kadınların sorunlarını dile getirdiği açık hava meydan toplantısında konuştu. ‘Her başarılı erkeğin yanında bir kadın vardır’ diyen Başkan Ekinci, yerelde, yerinde ve halkın içinde hizmet anlayışında olduklarını söyledi.
Başkanımız Mehmet Ekinci,yaklaşan genel seçimler öncesi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları için Hayati Harrani Mahallesi’nde seçim bürosu açtı. Seçim bürosunun açılışında kalabalığa hitap eden Başkan Ekinci, ‘Ak kadrolarla Şanlıurfa ve Eyyübiye'yi güzel günler bekliyor.’ dedi.
Belediyemiz'in 17 akülü 9 da tekerlekli sandalye desteğinde bulunduğu programda, duygusal anlarda yaşandı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, dün Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğrenciler tarafından el ve beyin becerilerinin hazırlamış olduğu TUBİTAK Bilim Çocukları fuarına katıldı.
Belediyemiz Hal Müdürlüğü ve Eyyübiye Pazarları Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan ve önceki gün ilçede kurulan 7 semt pazarında dağıtılan önlüklere, Pazar esnafı yoğun ilgi göstererek, ‘esnaf olduğumuz anlaşıldı, bu nedenle Başkan Ekinci’ye ne kadar teşekkür etsek azdır’ dediler.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Akabe Mahallesi sakinlerinin park talebini yerine getirdi. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen mahalle toplantısında mahalle sakinlerine park sözü veren Başkan Ekinci kısa süre içinde parkın temelini atarak sözünü yerine getirmiş oldu.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Eyyübiye İlçemize bağlı Topdağı Mahallesinde incelemelerde bulunarak mahalle sakinleriyle bir araya geldi
Başkanımız Mehmet Ekinci, dün akşam AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen mahalle toplantısına katıldı. Başkan Ekinci, bir yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmaları ve yapacakları projelerle ilgili mahalle halkına detaylı bir şekilde bilgi verdi.
Belediyemiz tarafından dün organize edilen 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliği dopdolu geçti. Temizlik işçilerinin saz ve söz aldığı İşçi Bayramı etkinliğinde renkli görüntüler yaşandı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen mahalle toplantısına katıldı. Yoğun ilgi karşılanan Başkan Ekinci, mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yaparak, ‘bizim bu yola çıkış sebebimiz tamamıyla hizmetkarlıktır başka hiç bir şey değildir’ dedi.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler hem merkez mahallelerde hem de kırsalda yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Belediyemiz ile Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında Eyyübiye ilçesinde bulunan Kadın Kültür Merkezlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla ortak protokol imzaladı.
Belediyemiz, Abdullah Zaza 2. Kişisel Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Açılışa İstanbul’dan tanınmış sanatçı ve oyuncular da katıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, hafta içi mesai günlerini dolu bir şekilde geçirdiği gibi hafta sonlarını da doludizgin geçirmeyi sürdürüyor.
Belediyemiz işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Balıklıgöl Şiir Akşamları Balıklıgöl platosunda bulunan amfi tiyatroda yapıldı. Etkinliği verdiği önemi bir kez daha gösteren Başkanımız Mehmet Ekinci, Türkçe, Arapça ve Kürtçe şiiriyle geceye damgasını vurdu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24