Haberler
Belediyemiz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir ilk olma özelliği taşıyan Çanakkale Savaşı Destanı Canlı Sinema Etkinliklerinin startını verdi.
Belediyemiz, bu toprakların bize vatan olarak kalmasının şerefli bir vesile olan Çanakkale Zaferinin 100. yılını, şanına yakışır bir etkinlikle kutluyor.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Merkez ve Kırsal mahallelerde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesindeki Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezinde Şair -Yazar Recep Garip, Eyyübiyeli Liseli öğrencileriyle buluştu.
Fen İşleri Müdürlüğümüz merkez ve kırsal mahallelerde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam diyor.
Belediyemiz Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğüne bağlı yıkım ekipleri Yenice Mahallesinde yol genişletme çalışması için daha önceden kamulaştırılan evlerin yıkımı gerçekleştirdi.
Belediyemiz, Hacı Bayram Mahallesindeki vatandaşların taziye evi taleplerini yerine getirmek için daha önce kıraathane olarak kullanılan mekanı kiralayıp düzenlemeler yaptıktan sonra taziye evi ve çok amaçlı toplantı salonu olarak faaliyete geçirdi.
Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü, Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla yaz ayları öncesi haşereyle mücadele çalışmalarına devam ediyor.
Belediyemiz Dış İlişkiler Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan, “ Gıda Güvenliği ve Turkuaz İşletme Projesi” hayata geçirildi.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Gençlik Spor Bayan Futbol takımının Genç, Yıldız ve Minik kategorilerinde yer alan sporcularına malzeme yardımında bulundu.
Eyyübiye Belediyesi ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığının ortaklaşa olarak düzenlediği “Muhtarlarımızla İstişare Ediyoruz” toplantılarının bu haftaki durağı Büyükhan Mahallesi oldu.
Belediyemiz, KOSGEB İl Koordinatörlüğü ile Esnaf ve Sanatkârlar Derneği arasında yürütülen uygulamalı girişimcilik eğitim kursu, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de katıldığı programla başladı.
Belediyemiz, Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 3 G yüz tanıma video konferans sistemiyle ulaşmalarını sağlayan projeyi hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan sistem sayesinde engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlar, vakfa gitmeden video konferans sistemiyle sorunlarını aktarabilecekler.
Başkanımız Mehmet Ekinci, dün katılmış olduğu AK Parti Eyyübiye İlçe Danışma Meclis Toplantısında belediye olarak yapmış oldukları çalışmaları anlattı.
Belediyemiz, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Eyyübiye İlçe Müftülüğü tarafından yürütülen “Bilinçli Nesiller, Güvenli Yarınlar İçin Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Etme Semineri “ tanıtımı için Cuma namazı sonrası Başkanımız Mehmet Ekinci’nin katılımıyla broşür dağıtımı yapıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Irak’ın Telafer bölgesinde Işid’in zulmünden kaçıp Akçakale’ye göç eden Türkmen mültecilere yardım elini uzattı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Kanal A'da Eyyübiye'yi Anlattı
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, geçtiğimiz günlerde Ticaretliler Derneği tarafından düzenlenen ödül programına katılamadığı için başarılı olan öğretmenleri okullarında ziyaret ederek başarı belgelerini verdi.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Aile Eğitimi Semineri’ne katılan Başkanımız Mehmet Ekinci, annelere seslenerek, ‘Çocuklarımızla ilgilenmezsek başkaları ilgilenir, başkaları ilgilendiği zamanda onlar artık çocuklarımız olmaktan çıkar, bizim için birer sıkıntı olur.’ Dedi.
Belediyemizin Düzenlediği Unutulmaz Gecenin Tamamı
Belediyemiz'in Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilçenin muhtelif yerlerinde yapmış olduğu çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.
Urfa Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi’nin, Milano Expo 2015 Türkiye pavilyonunu organize eden profesyonel ekibi, Şanlıurfa’daki karar mercileriyle bir araya geldi. Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci ve birçok davetli katıldı.
Belediyeciliğin sadece yol ve sudan ibaret olmadığını belirterek Kültür ve Sosyal faaliyetlere de imza atmaya devam eden Belediyemiz, Şanlıurfa’lı Ud bestekarı Mehmet Bitmez ve Amerikalı perküsyon sanatçısı Jarrod Cagvin’in ‘Güneşin Doğuşu’ isimli konseriyle, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Kısa süre önce yapımı tamamlanan dernek binasının, maddi ve manevi desteklerini Belediyemiz’den alan Şanlıurfa İnşaatçılar ve Yapıcılar Derneği, dün tüm üyeleri ile birlikte mitingleri aratmayan bir kalabalıkla ellerinde teşekkür pankartı alarak Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ziyarette bulundular.
Belediyemiz ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı’nın ortaklaşa olarak düzenlediği “Muhtarlarımızla İstişare Ediyoruz” toplantısı, bu kez merkez mahalle muhtarlarıyla yapıldı.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Karneval Şenliği’ adı altında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Düzenlenen etkinliklere katılan Kaplan Mahallesi İlkokulu öğrencileri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler. 
Belediyemize bağlı Zabıta Müdürlüğümüz, bir ilki daha gerçekleştirerek denetimlerini yaka kamerasıyla yapmaya başladı. Türkiye’de ilkler arasında olma özelliğini de taşıyan yeni yaka kamerası uygulaması hem esnaf hem de vatandaş tarafından olumlu karşılandı.
Belediyemize bağlı Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü yıkım ekipleri, Direkli Mahallesi ve Yenice Mahallesinde kaçak oldukları tespit edilen 2 yerin yıkımını gerçekleştirdi.
Belediyemiz ile Eyyübiye İlçe Başkanlığının ortaklaşa olarak düzenlemiş olduğu “Muhtarlarımızla İstişare Ediyoruz” programının bu haftaki durağı ilçemize bağlı Bakışlar Mahallesi oldu. Bölgedeki birçok mahalle muhtarının katıldığı istişare toplantısı adeta miting havasında geçti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, kırsalı ne kadar önemsediğini, rutin bir şekilde kırsal mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelerek gösteriyor. Periyodik olarak kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Ekinci’nin son durağı,  Payamlı bölgesi muhtarları oldu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23