Haberler
TGRT Haber'de yayınlanan Belen'le Geziyoruz Programının Bu Haftaki Durağı Eyyübiyeydi.
Başkanımız Mehmet Ekinci ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Av. İsmail Demirbaş, eğitim öğretim gördükleri okullarda başarılı oldukları tespit edilen Kendirspor futbolcularına plaket ve çeşitli hediyeler verdiler.
Belediyemiz, ‘Evde Bakım Hizmeti’ kapsamında Eyyübiye İlçesinde yaşlı, yatalak ve maddi durumu iyi olmayan hastalara yönelik sağlık taramalarına başladı. Bunlardan ilki dün Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin katılımı ile gerçekleşti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Batıkent (TOKİ)Mahallesinde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın Destek Merkezi’ni ziyaret ederek meslek öğrenen ev hanımlarıyla bir araya geldi.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Karneval Şenliği’ adı altında düzenlenen etkinlikler ile aile içi eğitim programı düzenlendi.
Şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapmadan çalışmalarına ara vermeden devam eden Belediyemiz, Başkanımızın talimatlarıyla , kırsal mahallelerde özellikle Kur’an Kursu ve Taziye Evi yapımına ve desteklenmesine ayrıcalık tanıyor.
Daha temiz ve yeşil bir Eyyübiye için ‘Kırsalı Ağaçlandırma’ kampanyası başlatan Belediyemiz, bu kampanya kapsamında en az yüz bin fidanı kırsalda toprakla buluşturmayı hedefliyor. 
Başkanımız Mehmet Ekinci, bir mermer atölyesinde çalışan ve maddi imkânsızlıklara rağmen Wushu spor dalında Türkiye1.si ve Avrupa 2.si olan Harun Koyuncu’ya sahip çıkarak, milli sporcuyu Eyyübiye Belediye Spor bünyesine aldı. 
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen sığınmacılara, Belediyemiz, Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla yardımlarını sürdürüyor. Akçakale’deki çadır kentte kalan Suriye’li sığınmacılar için adeta yardım seferberliği başlatıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, ilçe sınırları içerisinde bulunan okul müdürleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, Eyyübiye Belediyesi Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezinde bir araya geldi. Toplantıda söz alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Atik Sahil yarıyıl tatilinde öğrencilere ‘KARNEVAL’ şenliği müjdesini verdi.
Yürüme hayali olan ve maddi imkânsızlıklardan dolayı bir türlü ameliyat olamayan doğuştan engelli Yıldız Ferhat’ın imdadına Eyyübiye Belediyesi yetişti.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, kadınlara yönelik aile içi eğitim programı düzenlendi.
Belediyemiz Bilgi İşlem servisince yapılan çalışmalar sonucu E-Belediye kapsamında interaktif belediyeciliği başlattı. Eyyübiye Belediyesi, 'E-belediye' ile belediyecilik hizmetlerini Internet ortamında 24 saat sunmaya başladı.
Şanlıurfalı gazelhan ustası Kazancı Bedih (Bedih Yoluk) vefatının 11. Yılında mezarı başında anıldı. Bediüzzaman Aile Mezarlığı'nda bulanan kabrinin başında okunan duaların ardından kuran okutuldu.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, hafta sonu mesaisini kırsal bölgelerde geçirdi. Kırsal Mahallelerin sorunlarını köy muhtarlarıyla birlikte yerinde tespit eden Başkanımıza ilgi büyük oldu. Mahalle muhtarları ve kanaat önderleri kırsalda yapılan çalışmalarla kendilerini çamurdan ve bataklıktan kurtaran Başkanımıza teşekkür ettiler. 
Eyyübiye Belediyesi,KOSGEB ve Esnaf ve Sanatkarlar Derneği işbirliğiyle; kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin, kuracakları işlerde veya çalışacakları firma ve işyerlerinde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen eğitim programı protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.
Eyyübiye’de yıllardır vatandaşların ve esnafın isteği haline gelen semt pazarları,Belediyemiz tarafından hayata geçirildi.Esnafın semt pazarı talebinin, Belediyemiz tarafından yerine getirilmesi memnuniyetle karşılandı. 
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Ana Bilim Dalı öğrencilerinin düzenlediği ‘Topluma Hizmet Projeleri’ kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. 
Belediyemiz, Akçakale Süleyman Şah mülteci kampında görevli 507 gönüllü eğitmene kıyafet yardımında bulundu. 
Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Meşarkiye Caddesinde sürdürülen kilitli beton parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Meşrakiye Caddesinde kilitli beton parke döşeme çalışmalarına başlandı.
Başkanımız, TGRT Haber'de Eyyübiye'yi Anlattı...
Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Eyyübiye ilçesinde yaşayan vatandaşların hijyenik koşullarda üretilen gıdaları tüketmek amacıyla denetimlerini sürdürüyor. 
Eyyübiye Belediyesi tarafından düzenlecek olan “Abdullah Zaza 1. Kişisel Fotoğraf Sergisi” 8 Ocak 2015 tarihinde Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezinde açılacak.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatları doğrultusunda Dedeosman Mahallesinde bulunan mağaralarda, bölgede bulunan vatandaşların kötü koku ve haşerelerden korunması için temizlik çalışması başlatıldı.
Hızlı bir şekilde kurumsal yapılanmasını tamamlayıp, vatandaşların beklediği hizmetlerin ileriye dönük planlamasını aciliyet, kurumsal kapasite ve mali durumuna göre belirleyip saha çalışmalarına ve proje üretimlerine hız veren Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci öncülüğünde personeliyle iç iletişim toplantısında bir araya geldi. 
 Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, esnaf ziyaretlerini rutin bir şekilde sürdürmeye devam ederken, sabahın erken saatlerinde çarşıya inerek, deyim yerindeyse esnaf ile birlikte kepenk açtı. 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam eden Belediyemiz, ilçe merkezi ve kırsalda vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaç doğrultusunda taziye evi projelerini sürdürüyor.
 Dün akşam bir tv kanalının ana haber bülteninde yer alan  ‘’Vatandaş bankamatik istemiyor’’ haberiyle ilgili olarak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz yazılı bir açıklama yaptı.
Eyyübiye Belediyesi bünyesinde bulunan Ahşap Oymacılığı kursundaki 25 bayan kursiyere, Eyyübiye Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Av. Öznur Dişli tarafından kadın hakları konusunda seminer verildi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23