Haberler
Başkanımız Mehmet Ekinci, Irak’ın Telafer bölgesinde Işid’in zulmünden kaçıp Akçakale’ye göç eden Türkmen mültecilere yardım elini uzattı.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Kanal A'da Eyyübiye'yi Anlattı
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, geçtiğimiz günlerde Ticaretliler Derneği tarafından düzenlenen ödül programına katılamadığı için başarılı olan öğretmenleri okullarında ziyaret ederek başarı belgelerini verdi.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Aile Eğitimi Semineri’ne katılan Başkanımız Mehmet Ekinci, annelere seslenerek, ‘Çocuklarımızla ilgilenmezsek başkaları ilgilenir, başkaları ilgilendiği zamanda onlar artık çocuklarımız olmaktan çıkar, bizim için birer sıkıntı olur.’ Dedi.
Belediyemizin Düzenlediği Unutulmaz Gecenin Tamamı
Belediyemiz'in Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilçenin muhtelif yerlerinde yapmış olduğu çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.
Urfa Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi’nin, Milano Expo 2015 Türkiye pavilyonunu organize eden profesyonel ekibi, Şanlıurfa’daki karar mercileriyle bir araya geldi. Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci ve birçok davetli katıldı.
Belediyeciliğin sadece yol ve sudan ibaret olmadığını belirterek Kültür ve Sosyal faaliyetlere de imza atmaya devam eden Belediyemiz, Şanlıurfa’lı Ud bestekarı Mehmet Bitmez ve Amerikalı perküsyon sanatçısı Jarrod Cagvin’in ‘Güneşin Doğuşu’ isimli konseriyle, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Kısa süre önce yapımı tamamlanan dernek binasının, maddi ve manevi desteklerini Belediyemiz’den alan Şanlıurfa İnşaatçılar ve Yapıcılar Derneği, dün tüm üyeleri ile birlikte mitingleri aratmayan bir kalabalıkla ellerinde teşekkür pankartı alarak Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ziyarette bulundular.
Belediyemiz ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı’nın ortaklaşa olarak düzenlediği “Muhtarlarımızla İstişare Ediyoruz” toplantısı, bu kez merkez mahalle muhtarlarıyla yapıldı.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Karneval Şenliği’ adı altında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Düzenlenen etkinliklere katılan Kaplan Mahallesi İlkokulu öğrencileri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ettiler. 
Belediyemize bağlı Zabıta Müdürlüğümüz, bir ilki daha gerçekleştirerek denetimlerini yaka kamerasıyla yapmaya başladı. Türkiye’de ilkler arasında olma özelliğini de taşıyan yeni yaka kamerası uygulaması hem esnaf hem de vatandaş tarafından olumlu karşılandı.
Belediyemize bağlı Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü yıkım ekipleri, Direkli Mahallesi ve Yenice Mahallesinde kaçak oldukları tespit edilen 2 yerin yıkımını gerçekleştirdi.
Belediyemiz ile Eyyübiye İlçe Başkanlığının ortaklaşa olarak düzenlemiş olduğu “Muhtarlarımızla İstişare Ediyoruz” programının bu haftaki durağı ilçemize bağlı Bakışlar Mahallesi oldu. Bölgedeki birçok mahalle muhtarının katıldığı istişare toplantısı adeta miting havasında geçti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, kırsalı ne kadar önemsediğini, rutin bir şekilde kırsal mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelerek gösteriyor. Periyodik olarak kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Ekinci’nin son durağı,  Payamlı bölgesi muhtarları oldu.
TGRT Haber'de yayınlanan Belen'le Geziyoruz Programının Bu Haftaki Durağı Eyyübiyeydi.
Başkanımız Mehmet Ekinci ve AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Av. İsmail Demirbaş, eğitim öğretim gördükleri okullarda başarılı oldukları tespit edilen Kendirspor futbolcularına plaket ve çeşitli hediyeler verdiler.
Belediyemiz, ‘Evde Bakım Hizmeti’ kapsamında Eyyübiye İlçesinde yaşlı, yatalak ve maddi durumu iyi olmayan hastalara yönelik sağlık taramalarına başladı. Bunlardan ilki dün Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin katılımı ile gerçekleşti.
Başkanımız Mehmet Ekinci, Batıkent (TOKİ)Mahallesinde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın Destek Merkezi’ni ziyaret ederek meslek öğrenen ev hanımlarıyla bir araya geldi.
Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde eğitim gören öğrencilere yönelik ‘Karneval Şenliği’ adı altında düzenlenen etkinlikler ile aile içi eğitim programı düzenlendi.
Şehir merkezi ve kırsal ayırımı yapmadan çalışmalarına ara vermeden devam eden Belediyemiz, Başkanımızın talimatlarıyla , kırsal mahallelerde özellikle Kur’an Kursu ve Taziye Evi yapımına ve desteklenmesine ayrıcalık tanıyor.
Daha temiz ve yeşil bir Eyyübiye için ‘Kırsalı Ağaçlandırma’ kampanyası başlatan Belediyemiz, bu kampanya kapsamında en az yüz bin fidanı kırsalda toprakla buluşturmayı hedefliyor. 
Başkanımız Mehmet Ekinci, bir mermer atölyesinde çalışan ve maddi imkânsızlıklara rağmen Wushu spor dalında Türkiye1.si ve Avrupa 2.si olan Harun Koyuncu’ya sahip çıkarak, milli sporcuyu Eyyübiye Belediye Spor bünyesine aldı. 
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen sığınmacılara, Belediyemiz, Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla yardımlarını sürdürüyor. Akçakale’deki çadır kentte kalan Suriye’li sığınmacılar için adeta yardım seferberliği başlatıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, ilçe sınırları içerisinde bulunan okul müdürleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, Eyyübiye Belediyesi Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür ve Sanat Merkezinde bir araya geldi. Toplantıda söz alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Atik Sahil yarıyıl tatilinde öğrencilere ‘KARNEVAL’ şenliği müjdesini verdi.
Yürüme hayali olan ve maddi imkânsızlıklardan dolayı bir türlü ameliyat olamayan doğuştan engelli Yıldız Ferhat’ın imdadına Eyyübiye Belediyesi yetişti.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla, kadınlara yönelik aile içi eğitim programı düzenlendi.
Belediyemiz Bilgi İşlem servisince yapılan çalışmalar sonucu E-Belediye kapsamında interaktif belediyeciliği başlattı. Eyyübiye Belediyesi, 'E-belediye' ile belediyecilik hizmetlerini Internet ortamında 24 saat sunmaya başladı.
Şanlıurfalı gazelhan ustası Kazancı Bedih (Bedih Yoluk) vefatının 11. Yılında mezarı başında anıldı. Bediüzzaman Aile Mezarlığı'nda bulanan kabrinin başında okunan duaların ardından kuran okutuldu.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, hafta sonu mesaisini kırsal bölgelerde geçirdi. Kırsal Mahallelerin sorunlarını köy muhtarlarıyla birlikte yerinde tespit eden Başkanımıza ilgi büyük oldu. Mahalle muhtarları ve kanaat önderleri kırsalda yapılan çalışmalarla kendilerini çamurdan ve bataklıktan kurtaran Başkanımıza teşekkür ettiler. 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24