Haberler
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğün 27 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da yapacağı Kültür Gecesi, Abdülkadir Badıllı Hocanın vefatı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Av. İsmail Demirbaş ve yeni yönetimini ilçe başkanlığında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 
Belediyemiz ile Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında yapılan ve Eyyübiye ilçesinde ikamet eden kişilere yönelik, ‘kanser konusunda düzenli tarama ve eğitim programı’, Hayati Harran-i Kadın kültür Merkezinde düzenlenen program ile start aldı.
Kurulduğu ilk günden itibaren sosyal belediyecilik, sosyal ve kişisel gelişim ile insan odaklı projeleriyle öne çıkan Eyyübiye Belediyesi, her yaştan vatandaşın beceri ve yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlayacak yeni projesiyle vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.
 Belediyemiz tarafından organize edilen ‘Benim Evim Okulum’ projesi kapsamında, bugün dünyanın en akıllı insanı olan Erdal Demirkıran Eyyübiyeli öğrencilerle bir araya geldi.
Eyyübiye Belediye Meclis Üyeleri , Bilişim Eğitim ve Kültür Derneği  tarafından düzenlenen Belediyelerde Gelir ve Finansman Çözümleri, Harcama Belgeleri Mevzuatı ile Tüm Yönleriyle Ön Mali Kontrol  seminerine katıldılar.
 Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan kentin sarı yeşilli takımını hem maddi hem de manevi anlamda yalnız bırakmayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin yolundan Belediye Meclis Üyeleri de ilerliyor.
 Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatları doğrultusunda, Engelliler Koordinasyonu Merkezi aracılığıyla dezavantajlı insanlara yardım eli uzanmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşleri Ayşe Ekinci, bugün yapılan tekerlekli sandalye yardımına eşlik ederek, bu yardımların her zaman yapılacağını belirtti.
Şanlıurfa’da, 13 ilçenin zorunlu kurması gereken Kent Konseyinin ilkini Eyyübiye ilçesi kurdu. Gerçekleşen ilk kurul toplantısına Başkanımız Mehmet Ekinci de katıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Sodes Sosyal Destek Programı kapsamında eğitim gören bayan kursiyerlerin el hünerlerinin sergisini açtı.
Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü kanser şubesi tarafından yürütülecek olan kanser taramalarında, ulusal kanser tarama standartlarına göre Eyyübiye ilçesindeki vatandaşlara yönelik sağlık taraması yapılacak.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, her zaman olduğu gibi mesaiye yine erken saatlerde başladı. Eyyübiye sınırları içerisinde yer alan 3 mahalleyi gezen Başkan Ekinci, sorunları, mahalle esnafı ve sakinlerinden dinledi.
3 yıla aşkındır ülkelerindeki iç savaştan dolayı başta Şanlıurfa olmak üzere yurdun birçok ilinde ikamet eden özellikle Eyyübiye İlçesinde yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelere yönelik bugün Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin girişimleri sonucu bir tır dolusu gıda yardımı yapıldı.
Eyyübiye Belediyesi 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle 110 engelli vatandaşa akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Meclisi Aralık Ayı 2.olağan Oturumuna başkanlık ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı. Belediye olarak, Engelliler gününe özel yarın yapacakları tekerlekli ve akülü sandalye dağıtımına meclis üyelerini de davet eden Başkan Ekinci, engelli insanlara her gün sahip çıkılması gerektiğini söyledi
Belediyemize bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri yapılan bir şikâyeti değerlendirerek çöp ev haline gelen bir evi boşalttı.
Başkanımız Mehmet Ekinci Güneydoğu Televizyonunda Meydan Programına Konuk Oldu.
Akçakale Yolu üzerinde bulunan Hüseyin Güneş Camisinin çevre düzenlemesi,  Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunuldu. 
Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak için Şanlıurfa’ya gelen başkanlar ,Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci ile birlikte Eyyübiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Belediyemizi ziyaret ettiler.
Öğretmenler Günü Nedeniyle Başkanımız Mehmet Ekinci, Nevali Otel’inde çok sayıda öğretmeni akşam yemeğine davet etti.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ münasebetiyle Eyyübiye ilçesine bağlı Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Öğretim Okulu’nu ziyaret ederek öğretmenlere karanfil hediye etti. Başkanımız, öğrencilerle birlikte aynı sıralarda oturup ders dinledi.
Eyyübiye Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi olarak sporu ve sporcuyu önemsediklerini her defasında söyleyen Başkanımız Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Gençlik Spor Erkek Basketbol Takımı’na geçtiğimiz günlerde belediye olarak sponsor olmuş, takıma sahip çıkmışlardı.
Şanlıurfa’da,Belediyemiz tarafından açılan Ahşap Oymacılığı Atölyesi’nde kaybolmaya yüz tutan meslek ayakta tutulmaya çalışılıyor.Başkanımız Mehmet Ekinci ahşap oymacılığı atölyesini ziyaret edip devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Merkez Eyyübiye ilçesinde ekiplerimiz asfalt, stabilize yol ve parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyor. Kötü hava şartlarına rağmen vatandaşların sıkıntılarını gidermeye çalışan Belediyemiz ekipleri kırsal kesimdeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
 Eyyübiye İlçesi Gümüşkuşak Mahallesi sakinleri, bozuk olan sokak aralarını Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye iletti. Başkan Ekinci, vatandaşlardan gelen talepleri birim amirlerine ileterek harekete geçti. 
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçe sınırları içerisinde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okul kütüphanesine kitap yardım talebini geri çevirmedi.
Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak düzenlediği “Benim Evim Okulum” Projesi kapsamında Eyyübiye bölgesindeki dezavantajlı öğrencilere, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de katılımıyla, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslıhan tarafından seminer verildi. 
Eyyübiye Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Tepe Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen Belediye Temizlik İşleri personeli ve Zabıta ekipleri, içerisinde yığılan çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen bir evi boşalttı. 
Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76’ncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23