Haberler
Eyyübiye Belediyesi,KOSGEB ve Esnaf ve Sanatkarlar Derneği işbirliğiyle; kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin, kuracakları işlerde veya çalışacakları firma ve işyerlerinde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen eğitim programı protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.
Eyyübiye’de yıllardır vatandaşların ve esnafın isteği haline gelen semt pazarları,Belediyemiz tarafından hayata geçirildi.Esnafın semt pazarı talebinin, Belediyemiz tarafından yerine getirilmesi memnuniyetle karşılandı. 
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Ana Bilim Dalı öğrencilerinin düzenlediği ‘Topluma Hizmet Projeleri’ kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. 
Belediyemiz, Akçakale Süleyman Şah mülteci kampında görevli 507 gönüllü eğitmene kıyafet yardımında bulundu. 
Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Meşarkiye Caddesinde sürdürülen kilitli beton parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Meşrakiye Caddesinde kilitli beton parke döşeme çalışmalarına başlandı.
Başkanımız, TGRT Haber'de Eyyübiye'yi Anlattı...
Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Eyyübiye ilçesinde yaşayan vatandaşların hijyenik koşullarda üretilen gıdaları tüketmek amacıyla denetimlerini sürdürüyor. 
Eyyübiye Belediyesi tarafından düzenlecek olan “Abdullah Zaza 1. Kişisel Fotoğraf Sergisi” 8 Ocak 2015 tarihinde Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezinde açılacak.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatları doğrultusunda Dedeosman Mahallesinde bulunan mağaralarda, bölgede bulunan vatandaşların kötü koku ve haşerelerden korunması için temizlik çalışması başlatıldı.
Hızlı bir şekilde kurumsal yapılanmasını tamamlayıp, vatandaşların beklediği hizmetlerin ileriye dönük planlamasını aciliyet, kurumsal kapasite ve mali durumuna göre belirleyip saha çalışmalarına ve proje üretimlerine hız veren Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci öncülüğünde personeliyle iç iletişim toplantısında bir araya geldi. 
 Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, esnaf ziyaretlerini rutin bir şekilde sürdürmeye devam ederken, sabahın erken saatlerinde çarşıya inerek, deyim yerindeyse esnaf ile birlikte kepenk açtı. 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam eden Belediyemiz, ilçe merkezi ve kırsalda vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaç doğrultusunda taziye evi projelerini sürdürüyor.
 Dün akşam bir tv kanalının ana haber bülteninde yer alan  ‘’Vatandaş bankamatik istemiyor’’ haberiyle ilgili olarak, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz yazılı bir açıklama yaptı.
Eyyübiye Belediyesi bünyesinde bulunan Ahşap Oymacılığı kursundaki 25 bayan kursiyere, Eyyübiye Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Av. Öznur Dişli tarafından kadın hakları konusunda seminer verildi
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğün 27 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da yapacağı Kültür Gecesi, Abdülkadir Badıllı Hocanın vefatı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Av. İsmail Demirbaş ve yeni yönetimini ilçe başkanlığında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 
Belediyemiz ile Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında yapılan ve Eyyübiye ilçesinde ikamet eden kişilere yönelik, ‘kanser konusunda düzenli tarama ve eğitim programı’, Hayati Harran-i Kadın kültür Merkezinde düzenlenen program ile start aldı.
Kurulduğu ilk günden itibaren sosyal belediyecilik, sosyal ve kişisel gelişim ile insan odaklı projeleriyle öne çıkan Eyyübiye Belediyesi, her yaştan vatandaşın beceri ve yeteneklerini geliştirmesine olanak sağlayacak yeni projesiyle vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.
 Belediyemiz tarafından organize edilen ‘Benim Evim Okulum’ projesi kapsamında, bugün dünyanın en akıllı insanı olan Erdal Demirkıran Eyyübiyeli öğrencilerle bir araya geldi.
Eyyübiye Belediye Meclis Üyeleri , Bilişim Eğitim ve Kültür Derneği  tarafından düzenlenen Belediyelerde Gelir ve Finansman Çözümleri, Harcama Belgeleri Mevzuatı ile Tüm Yönleriyle Ön Mali Kontrol  seminerine katıldılar.
 Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan kentin sarı yeşilli takımını hem maddi hem de manevi anlamda yalnız bırakmayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin yolundan Belediye Meclis Üyeleri de ilerliyor.
 Başkanımız Mehmet Ekinci’nin talimatları doğrultusunda, Engelliler Koordinasyonu Merkezi aracılığıyla dezavantajlı insanlara yardım eli uzanmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşleri Ayşe Ekinci, bugün yapılan tekerlekli sandalye yardımına eşlik ederek, bu yardımların her zaman yapılacağını belirtti.
Şanlıurfa’da, 13 ilçenin zorunlu kurması gereken Kent Konseyinin ilkini Eyyübiye ilçesi kurdu. Gerçekleşen ilk kurul toplantısına Başkanımız Mehmet Ekinci de katıldı.
Başkanımız Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, Sodes Sosyal Destek Programı kapsamında eğitim gören bayan kursiyerlerin el hünerlerinin sergisini açtı.
Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü kanser şubesi tarafından yürütülecek olan kanser taramalarında, ulusal kanser tarama standartlarına göre Eyyübiye ilçesindeki vatandaşlara yönelik sağlık taraması yapılacak.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, her zaman olduğu gibi mesaiye yine erken saatlerde başladı. Eyyübiye sınırları içerisinde yer alan 3 mahalleyi gezen Başkan Ekinci, sorunları, mahalle esnafı ve sakinlerinden dinledi.
3 yıla aşkındır ülkelerindeki iç savaştan dolayı başta Şanlıurfa olmak üzere yurdun birçok ilinde ikamet eden özellikle Eyyübiye İlçesinde yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelere yönelik bugün Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin girişimleri sonucu bir tır dolusu gıda yardımı yapıldı.
Eyyübiye Belediyesi 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle 110 engelli vatandaşa akülü ve manüel tekerlekli sandalye hediye etti.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Meclisi Aralık Ayı 2.olağan Oturumuna başkanlık ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı. Belediye olarak, Engelliler gününe özel yarın yapacakları tekerlekli ve akülü sandalye dağıtımına meclis üyelerini de davet eden Başkan Ekinci, engelli insanlara her gün sahip çıkılması gerektiğini söyledi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24