Haberler
Başkanımız Mehmet Ekinci Güneydoğu Televizyonunda Meydan Programına Konuk Oldu.
Akçakale Yolu üzerinde bulunan Hüseyin Güneş Camisinin çevre düzenlemesi,  Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunuldu. 
Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak için Şanlıurfa’ya gelen başkanlar ,Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci ile birlikte Eyyübiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Belediyemizi ziyaret ettiler.
Öğretmenler Günü Nedeniyle Başkanımız Mehmet Ekinci, Nevali Otel’inde çok sayıda öğretmeni akşam yemeğine davet etti.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ münasebetiyle Eyyübiye ilçesine bağlı Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Öğretim Okulu’nu ziyaret ederek öğretmenlere karanfil hediye etti. Başkanımız, öğrencilerle birlikte aynı sıralarda oturup ders dinledi.
Eyyübiye Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarına devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi olarak sporu ve sporcuyu önemsediklerini her defasında söyleyen Başkanımız Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Gençlik Spor Erkek Basketbol Takımı’na geçtiğimiz günlerde belediye olarak sponsor olmuş, takıma sahip çıkmışlardı.
Şanlıurfa’da,Belediyemiz tarafından açılan Ahşap Oymacılığı Atölyesi’nde kaybolmaya yüz tutan meslek ayakta tutulmaya çalışılıyor.Başkanımız Mehmet Ekinci ahşap oymacılığı atölyesini ziyaret edip devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Merkez Eyyübiye ilçesinde ekiplerimiz asfalt, stabilize yol ve parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyor. Kötü hava şartlarına rağmen vatandaşların sıkıntılarını gidermeye çalışan Belediyemiz ekipleri kırsal kesimdeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
 Eyyübiye İlçesi Gümüşkuşak Mahallesi sakinleri, bozuk olan sokak aralarını Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye iletti. Başkan Ekinci, vatandaşlardan gelen talepleri birim amirlerine ileterek harekete geçti. 
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçe sınırları içerisinde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okul kütüphanesine kitap yardım talebini geri çevirmedi.
Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak düzenlediği “Benim Evim Okulum” Projesi kapsamında Eyyübiye bölgesindeki dezavantajlı öğrencilere, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de katılımıyla, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslıhan tarafından seminer verildi. 
Eyyübiye Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Tepe Mahallesi sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen Belediye Temizlik İşleri personeli ve Zabıta ekipleri, içerisinde yığılan çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen bir evi boşalttı. 
Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76’ncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Eyyübiye Belediyesi,  Bölgesel Basketbol Liginde Şanlıurfa’yı temsil eden ve şampiyonluk mücadelesi veren Şanlıurfa Basketbol Gençlik Spor Kulübüne sponsor oldu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Muharrem ayı nedeniyle Haşimiye Meydanında bulunan ve 13 yıldan bu yana fakir ve yoksul ailelere gıda ve yemek yardımını sürdüren Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi’ni ziyaret ederek, aşure ve ekmek dağıtımında bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Eyyübiye Bedensel Engelliler Derneğinin açılışını gerçekleştirdi.
Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi ziyaret etti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yaklaşan kış ayları nedeniyle belediye bünyesindeki temizlik işçilerine kışlık elbise teslim törenine katıldı. Törende işçilere yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Ekinci ‘Tertemiz Bir Eyyübiye’ vurgusu yaptı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Avrupa Heyeti ile Şanlıurfa ve Eyyübiye’yi masaya yatırdı. Şanlıurfa ve Eyyübiye’ye yapılacak yatırımlar konusunda katılımcılara brifing veren Başkan Ekinci, Eyyübiye’nin cazibe merkezi olması konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci kırsal kesimi ne kadar önemsediğini bir kez daha gösterdi. 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mahallelerde yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ekinci burada bazı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Akçakale Belediye Başkanı Abdulhekim Ayhan, bugün GAP Vadisi Tesislerine giderek burada Şanlıurfasporlu futbolcularla bir araya geldiler.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü yazılı bir açıklama yaparak kutlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletinin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.’ Dedi.
Eyyübiye Belediyesi halkın sorunlarının daha hızlı bir şekilde çözülmesi amacıyla yeni bir birim olan 'Turkuaz Masa'yı kurarak hayata geçirdi.
Antalya’da düzenlenen ve 4 farklı ülkeden 36 takımın katıldığı 4. Cumhuriyet Masterler ligi turnuvasında Şanlıurfa’yı Eyyübiye Belediyesi temsil etti.
Eyyübiye Belediyesi,  Eyyübiye İlçesine bağlı Yavuz Selim İlköğretim Okulu’na ve Yenice Merkez İlkokulu’na öğretmenler odası ve sınıflar için sandalye ve masa yardımında bulundu
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci başta olmak üzere, Başkan yardımcıları ve bazı meclis üyeleri, bugün, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çok sayıda aileye yardımda bulundular.
Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa olarak düzenlediği  “Benim Evim Okulum” Projesi protokolünün imza töreni SGK İl Binası Konferans Salonunda yapıldı.
Eyyübiye ilçesinde iyi hizmet veren işletmeler, Belediyesi tarafından Mavi Bayrakla ödüllendirilecek. Bu uygulamanın devreye girmesi için Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile görüşme yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘müşteriye dost olan işletmelere Mavi Bayrak asılacaktır’ dedi. 
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü,  Uğurlu Mahallesinde 20 yıldır toplanmayan ve vatandaşların mağduriyetine yol açan çöp yığını için çalışma başlattı. Uğurlu Mahallesi sakinlerinin başvurusuyla harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü mahallede hummalı bir çalışma başlattı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23