Haberler
Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü yazılı bir açıklama yaparak kutlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletinin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.’ Dedi.
Eyyübiye Belediyesi halkın sorunlarının daha hızlı bir şekilde çözülmesi amacıyla yeni bir birim olan 'Turkuaz Masa'yı kurarak hayata geçirdi.
Antalya’da düzenlenen ve 4 farklı ülkeden 36 takımın katıldığı 4. Cumhuriyet Masterler ligi turnuvasında Şanlıurfa’yı Eyyübiye Belediyesi temsil etti.
Eyyübiye Belediyesi,  Eyyübiye İlçesine bağlı Yavuz Selim İlköğretim Okulu’na ve Yenice Merkez İlkokulu’na öğretmenler odası ve sınıflar için sandalye ve masa yardımında bulundu
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci başta olmak üzere, Başkan yardımcıları ve bazı meclis üyeleri, bugün, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çok sayıda aileye yardımda bulundular.
Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa olarak düzenlediği  “Benim Evim Okulum” Projesi protokolünün imza töreni SGK İl Binası Konferans Salonunda yapıldı.
Eyyübiye ilçesinde iyi hizmet veren işletmeler, Belediyesi tarafından Mavi Bayrakla ödüllendirilecek. Bu uygulamanın devreye girmesi için Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile görüşme yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘müşteriye dost olan işletmelere Mavi Bayrak asılacaktır’ dedi. 
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü,  Uğurlu Mahallesinde 20 yıldır toplanmayan ve vatandaşların mağduriyetine yol açan çöp yığını için çalışma başlattı. Uğurlu Mahallesi sakinlerinin başvurusuyla harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü mahallede hummalı bir çalışma başlattı
Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Giray Küçük, yürürlüğe giren torba yasadan yararlanmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu.
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci kendi imkanlarıyla Sodes Sosyal Destek Programı kapsamında eğitim gören bayan kursiyerlere kitap yardımında bulundu.
Eyyübiye Belediyesine bağlı Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü  yıkım  ekipleri Selçuklu mahallesinde bulunan belediyeye ait arsa üzerine inşa edilen evin yıkımını gerçekleştirdi.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Düzenlenen Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Ana Bilim Dalı öğretim elamanlarının ‘’(S)empati’’ konulu resim sergisi açıldı. 
AK Parti Eyyübiye Ekim ayı danışma meclisi toplantısı, Hayati Harrani Kadın Destek ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.  Gerçekleştirilen ilçe danışma meclisi toplantısında Eyyübiye Belediyesinin cezaevine bekleme salonu yapması kararının açıklanması sevinçle karşılandı. Yıllardır cezaevinin zor şartlarından dem vuran vatandaşların Eyyübiye Bel...
Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Yardımcı, Büyük Düzlük, Küçük Düzlük ve Atatürk Mahallerinde Yardımcı grup yolu diye adlandırılan yol çalışmalarını inceledi.
Eyyübiye Belediyesi Meclisi Ekim Ayı toplantıları 3. Oturumla devam etti. Meclise başkanlık eden Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, gündem dışı görüşmede barış dolu bir konuşma yaptı. Başkan Ekinci’nin bu konuşması meclis üyeleri tarafından taktirde karşılandı.
Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, beraberindeki meclis üyeleri ve birim müdürleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde esnafla bir araya gelerek hem sorunları dinledi hem de temizlik konusunda denetim yaptı.
Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, Bayramın 3. Günü Bolu yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Şükrü Kılıç’ın vefatı ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak baş sağlığı dileklerinde bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla kırsala hızlandırılan hizmet atağı, Eyyübiye Belediyesine bağlı ekiplerin hummalı çalışmalarıyla devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, rutin temizlik hizmetlerinin yanı sıra yeni eğitim öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle ilçedeki okullarda da temizlik kampanyası başlattı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, haftanın ilk gününe erken mesaiyle başladı. Sabahın ilk saatlerinden  itibaren Eyyübiye İlçesinde incelemeler yapan Başkan Ekinci, Yenice Mahallesinde yapılacak  çalışmaları yerinde inceledi.
Eyyübiye Belediyesi tarafından tadilat çalışmalarına kısa süre önce başlanan ek hizmet binası bir hafta sonra hizmet vermeye başlayacak.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla kırsal mahallelerde başlatılan hizmet atağı, Horoz, Kubacık, Ulucanlar, Bulduk ve Karahisar mahallelerinde devam ediyor.
Eyyübiye Belediyesi, Eylül Ayı 1. Olağan Toplantısını dün gerçekleştirdi. Meclis üyeleri tarafından meclise sunulan barışa destek amaçlı yazılı önergeler HDP’li Meclis üyeleri tarafından da tam destek gördü.
Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Kur'an Kursları Arası Bilgi Yarışması Ödül Töreni GAP Arena Spor Salonu'nda Gerçekleşti.
Eyyübiye Belediyesi ile Kendirspor tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen ve Eyyübiye Belediyesinin sponsor olduğu yüzme yarışmasında dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Parti'nin 13. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Siyasi partilerin demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Ekinci mesajında şu ifadelere yer verdi:
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, aşırı sıcaklara rağmen sahadaki çalışmaları yerinde inceliyor. Bugün sabah erken saatlerde kırsal alanlarda incelemelerde bulu Başkan Ekinci, yapımı devam eden ve Eyyübiye sınırları içerisinde bulunan Tarıma Dayalı İhtisas, Organize Sanayi Besi Bölgesi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
Eyyübiye Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında bugün Yardımcı Mahallesi Cabir El Ensar Camisinde eğitim gören kuran kursu öğrencilerine çeşitli hediyeler verip onları piknikle ödüllendirdi.
Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde başlattığı Temizlik Kampanyası çerçevesinde bugün Karakoyun Deresinde çalışma başlattı.
Web sitemiz test yayınına başladı...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23