Haberler
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve beraberindekiler, darbe girişimi sonrası meydanları boş bırakmayan esnaf ve vatandaşlara bayrak ve karanfil dağıttılar. Başkan Ekinci,” Bu aziz millet için ne yapsak azdır.” Dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia Meydanında düzenlenen “Demokrasi ve Milli İrade Nöbetinde” 26 gündür meydanları boş bırakmayan tüm Şanlıurfalılara teşekkür etti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, son günlerde bazı ulusal ve yerel haber sitelerinde, yardım parası iddiaları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Selçuklu Mahallesinde devam eden çalışmaları incelerken vatandaşlar tarafından gelen park talebine duyarsız kalmadı. Başkan Ekinci’nin talimatlarıyla ilgililer park yapımı için harekete geçti.
Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında organize edilen demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar alanı hınca hınç doldurdu. Meydanda vatandaşlara seslenen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Cumhurbaşkanımızı kimseye yedirmeyiz” dedi.
Eyyübiye Belediyesi Rabia Meydanında yapmış olduğu Demokrasi ve Milli İrade Nöbetlerinin devamını Viranşehir Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Rabia meydanında devam eden demokrasi nöbetinde, alanları dolduran binlerce vatandaşla bir araya gelmeyi sürdürüyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde devam eden kilitli beton parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Ekinci,” Gece nöbette gündüz sahadayız” dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, devletin her aileye nakdi yardım yaptığına dair çıkan dedikodular üzerine açıklamada bulundu. Devlet kurumlarına karşı bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Başkan Ekinci, vatandaşların bu tarz söylentilere riayet etmemeleri gerektiğini belirtti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Yüksek Askeri Şura kararıyla ataması yapılan 20.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller ile İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu'nu ziyaret etti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Eyyübiye Devlet Hastanesini ziyaret ederek, Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.
Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında düzenlenen Milli İrade ve Demokrasi Nöbetinde, darbe girişiminde hayatını kaybeden Şanlıurfalı şehitler unutulmadı. Rabia meydanını dolduran on binlere seslenen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Şehitlerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, demokrasi nöbetlerinin günlerdir devam ettiği Rabia meydanında vatandaşlarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar birlikte olup, meydanları dolduran vatandaşları yalnız bırakmıyor.
Eyyübiye Belediyesi tarafından organize edilen ve binlerce kişinin katıldığı ‘Milli İrade ve Demokrasi’ nöbetine, Kırgızistanlı sanatçı ArslanberkSultanbekov damgasını vurdu. Programda konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Demokrasi nöbetine ara vermeden devam edeceğiz.” Dedi.
Şanlıurfa’da, çarpık kentleşmenin en yoğun olduğu yerleşim birimlerinin başında gelen Eyyübiye ilçesi, kentsel dönüşüm uygulamaları ile çağdaş, modern ve yaşanabilir bir kent olma yolunda atağa geçti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişimine karşı Eyyübiye Belediyesi tarafından Rabia meydanında düzenlenen demokrasi nöbetinde, on binlerce vatandaşla bir araya geldi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da devam eden demokrasi nöbetlerine eşlik ediyor. Meydanlarda sürdürülen demokrasi nöbetlerinde vatandaşlara eşlik eden Başkan Ekinci, nöbetlerin sürdürülmesi çağrısında bulunuyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişiminin bertaraf edilmesinden sonra, meydanlarda ve alanlarda sürdürülen demokrasi nöbetlerinin sürdürülmesi kapsamında STK ve Siyasi Parti ziyaretlerine devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gece meydanlarda demokrasi nöbetini sürdürürken gündüzleri de belediyenin devam eden çalışmalarını yerinde inceliyor. Başkan Ekinci ve beraberindekiler Buhara Mahallesinde yapımı devam eden Gençlik Merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’ları ziyaret etti. Sivil Toplum Örgütlerini ziyaretinde konuşan Başkan Ekinci, ‘’Toplu atan yürekleri, top bile sindiremez’’ dedi.
FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimi sonrası gösterilen demokrasi mücadelesinde yaralanan vatandaşlar ve emniyet güçleri için Eyyübiye Belediyesi, Başkan Mehmet Ekinci öncülüğünde yüzlerce personeliyle kan bağışında bulundu.
FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimine karşı tepki gösterip Rabia Meydanında demokrasi nöbeti tutan Şanlıurfalılara, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kumanya ve bayrak dağıttı. Alanda açıklama yapan Başkan Ekinci,” 15 Temmuz milletimizin dik duruşudur.” Dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’da gözaltına alınan 20. Zırhlı Tugay Komutanı Metin Alpcan’ın yerine vekâlet eden Albay İsmail Güzeller'i ziyaret etti.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren Şanlıurfalılar, Eyyübiye Belediyesinin 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde kurmuş olduğu Milli İrade Platformunda bir araya geldiler. Platformda vatandaşlara seslenen Başkan Ekinci, Şanlıurfalılara gösterdikleri dik duruştan dolayı teşekkür etti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup asker tarafından yapılmak istenen darbe girişimine gösterdiği dik duruşla vatandaşların takdirini kazandı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup asker tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı, bir an olsun Ak Parti İl Başkanlığı binası önünden ayrılmayan vatandaşlara seslendi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren adeta kentteki seferberliğe öncülük etti. Başkan Ekinci Ak Parti il Binası, Tugay Komutanlığı ve Valilik önündeki vatandaşlarla demokrasi nöbeti tuttu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişimine karşı ilk günden itibaren sokakta vatandaşla kol kola omuz omuza destansı mücadeleye eşlik etti. Belediye araçlarıyla askeri birliklerin kapılarını kapatan Başkan Ekinci, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığının önünde basın bildirisi yayınladı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün akşam askeri birlikler içerisindeki Paralel yapılanma tarafından darbe girişimleri operasyonlarına yönelik demokrasi mücadelesini vatandaşlarıyla sırt sırta vererek sonuna kadar devam ettiriyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, paralel çetenin darbe girişimine karşı Ak Parti İl Binası önünde toplanan binlerce vatandaşa seslendi. Başkan Ekinci, bu darbe girişiminin millet iradesini hedef aldığını ifade etti.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23