Haberler
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da devam eden demokrasi nöbetlerine eşlik ediyor. Meydanlarda sürdürülen demokrasi nöbetlerinde vatandaşlara eşlik eden Başkan Ekinci, nöbetlerin sürdürülmesi çağrısında bulunuyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişiminin bertaraf edilmesinden sonra, meydanlarda ve alanlarda sürdürülen demokrasi nöbetlerinin sürdürülmesi kapsamında STK ve Siyasi Parti ziyaretlerine devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gece meydanlarda demokrasi nöbetini sürdürürken gündüzleri de belediyenin devam eden çalışmalarını yerinde inceliyor. Başkan Ekinci ve beraberindekiler Buhara Mahallesinde yapımı devam eden Gençlik Merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’ları ziyaret etti. Sivil Toplum Örgütlerini ziyaretinde konuşan Başkan Ekinci, ‘’Toplu atan yürekleri, top bile sindiremez’’ dedi.
FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimi sonrası gösterilen demokrasi mücadelesinde yaralanan vatandaşlar ve emniyet güçleri için Eyyübiye Belediyesi, Başkan Mehmet Ekinci öncülüğünde yüzlerce personeliyle kan bağışında bulundu.
FETÖ terör örgütüne mensup bir grup askerin darbe girişimine karşı tepki gösterip Rabia Meydanında demokrasi nöbeti tutan Şanlıurfalılara, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kumanya ve bayrak dağıttı. Alanda açıklama yapan Başkan Ekinci,” 15 Temmuz milletimizin dik duruşudur.” Dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’da gözaltına alınan 20. Zırhlı Tugay Komutanı Metin Alpcan’ın yerine vekâlet eden Albay İsmail Güzeller'i ziyaret etti.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren Şanlıurfalılar, Eyyübiye Belediyesinin 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde kurmuş olduğu Milli İrade Platformunda bir araya geldiler. Platformda vatandaşlara seslenen Başkan Ekinci, Şanlıurfalılara gösterdikleri dik duruştan dolayı teşekkür etti.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup asker tarafından yapılmak istenen darbe girişimine gösterdiği dik duruşla vatandaşların takdirini kazandı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup asker tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı, bir an olsun Ak Parti İl Başkanlığı binası önünden ayrılmayan vatandaşlara seslendi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren adeta kentteki seferberliğe öncülük etti. Başkan Ekinci Ak Parti il Binası, Tugay Komutanlığı ve Valilik önündeki vatandaşlarla demokrasi nöbeti tuttu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, darbe girişimine karşı ilk günden itibaren sokakta vatandaşla kol kola omuz omuza destansı mücadeleye eşlik etti. Belediye araçlarıyla askeri birliklerin kapılarını kapatan Başkan Ekinci, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığının önünde basın bildirisi yayınladı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün akşam askeri birlikler içerisindeki Paralel yapılanma tarafından darbe girişimleri operasyonlarına yönelik demokrasi mücadelesini vatandaşlarıyla sırt sırta vererek sonuna kadar devam ettiriyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, paralel çetenin darbe girişimine karşı Ak Parti İl Binası önünde toplanan binlerce vatandaşa seslendi. Başkan Ekinci, bu darbe girişiminin millet iradesini hedef aldığını ifade etti.
Eyyübiye Belediyesine ait olan kamyon ve kepçeler Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığının önünde bekliyor. Eyyübiye Belediyesi araçları nizamiye kapısı önünde dün akşamdan itibaren bekleyerek giriş ve çıkışları tamamen kapattı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kısa bir süre önce yapımı tamamlanan ve gençlerine hizmetine sunulduğu Vali İzzettin Küçük Gençlik ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Şanlıurfa’nın tanınmış ve unutulmayacak isimlerinden birisi olan mahalli sanatçı Merhum Abdullah Uyanık, bugün mezarı başında bir kez daha anıldı. 8. Ölüm yıl dönümü olan Uyanık için mezarı başında Yasin’i Şerif okutuldu, anma törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve sevenleri katıldı.
Eyyübiye Belediyesi,Eyyübiyeli çocukların ve gençlerin yaz tatilini eğlenceli geçirmesi için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Umut Masası aracılığıyla ilçede yaşayan dar gelirli vatandaşlara dağıtılmak üzere hazırlanan 400 halıyı yerinde inceledi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, TOKİ Batıkent Mahallesinde yaşayan vatandaşların sokak aydınlatma talebine duyarsız kalmadı.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada tüm Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı.Başkan Ekinci mesajında şunları söyledi;
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin Kadir Gecesi'ni tebrik etti.
Eyyübiye Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan 500 temizlik personeline gıda yardımında bulundu.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye ilçe sınırlarında kalan merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile özel bir mekânda iftar sofrasında bir araya geldi.
Gençliğe verdiği önemle kamuoyunun takdirini toplamaya devam eden, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Gençlerle SAHUR yemeğinde bir araya geldi.
Eyyübiye İlçesi’nde zihinsel engelli olduğu gerekçesiyle kafese kapatılan İbrahim Güneş'in yaşadığı ev Eyyübiye Belediyesi tarafından baştan sona yenilendi.
Eyyübiye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde yatmakta olan hasta yakınları için açtığı iftar sofrası yoğun ilgi gördü.
Başkan Mehmet Ekinci Şanlıurfa'da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.Özel bir mekânda toplanan basın mensuplarıyla sohbet eden Başkan Ekinci önemli açıklamalarda bulundu.
Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 20 Haziran Dünya Yetimler Günü münasebetiyle ilçe sınırları içerisinde ikamet eden başta yetim ve yetim aileleri olmak üzere iftar sofrasında bir araya geldiler.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kardeşlik Sofrası'nda birlik ve beraberlik mesajı verdi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23